Airbnb Kullanıcılarından Kripto Ödeme Talebi

Airbnb Kullanıcılarından Kripto Ödeme Talebi

Airbnb CEO’su Brian Chesky, pazartesi günü Twitter’dan yaptığı anket ile yaklaşık 400 bin takipçisine 2022’de kiralama platformundan ne beklediklerini sordu.

Chesky, çarşamba günü anket sonuçlarını açıkladı. Anket katılımcılarının en çok talep ettiği şey ise, Airbnb’den bir sonraki ev kiralamalarında Bitcoin (BTC) veya diğer popüler dijital paralar ile ödeme yapabilmek oldu. Önde gelen diğer talepler arasında net fiyat göstergeleri, sadakat programı, günümüze uygun temizlik ücreleri ve müşteri hizmetlerinin iyileştirilmesi yer alıyor.

Chesky, birçok token fikri aldığını söyleyerek, Airbnb’nin olası kripto para ödeme desteğinin bir veya iki dijital varlıkla sınırlı kalmayacağının ipuçlarını verdi. Airbnb mevcut durumda Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay ve PayPal ile ödeme kabul ediyor. CEO, şirketin 2013 yılından beri 336 milyar dolarlık işlem yürüttüğünü de ekledi.

Kaynak: Cointelegraph


*Haber ve analizlerden daha hızlı haberdar olmak için telegram grubumuza katılabilirsiniz. Telegram grubumuza katılmak için tıklayın.