Bcause'dan Kripto Para Ekosistemi

Bcause'dan Kripto Para Ekosistemi

ABD Virginia merkezli borsa platformu Bcause, Nasdaq altyapısını kullanarak “tam donanımlı kripto para ekosistemi“ oluşturmayı planlıyor.

Şirket Nasdaq’ın eşleştirme, temizleme ve piyasa gözetimi araçlarını kullanarak bir kripto para borsası oluşturacağını duyurdu. Borsanın birkaç ay sonra açılması bekleniyor. Bcause aynı zamanda sözleşme piyasası ve türev ürünleri sunabilmek adına ABD Vadeli Emtia İşlemleri Komisyonu’na (CFTC) başvuruda bulundu.

Basın açıklamasına göre Bcause piyasadaki tek her şeyin dahil olduğu platform olmayı amaçlıyor. Bu yüzden sunacağı hizmetler arasına borsa, kripto para madenciliği ve vadeli/ürün işlemlerini alacak. Şirket şu anda düzenleyicilerin onayını bekliyor.

Nasdaq yöneticilerinden Paul McKeown yaptığı açıklamada Bcause’ın uygulama olarak bir ilke imza atacağını, yatırımcılar, ortaklar ve piyasa oyuncuları kapsayan bir deneyim sunacağını belirtti:

Nasdaq finansal çerçevesinden yararlanarak Bcause ölçeklendirme ve birimsel işleyişe sahip olacak ve mikro hizmetler sunabilecek. Şirket talebe göre esneklik gösterip sürekli değişen dijital ekonomiye ayak uydurabilecek.

Piyasa Manipülasyonu

Bcause CEO’su Fred Grede Nasdaq teknolojisi kullanacakları için gururlu olduklarını ifade etti. Nasdaq teknolojisinin özellikle piyasa manipülasyonunu ve diğer yasa dışa faaliyetleri engellemek adına etkili olduğunu sözlerine ekledi. Kuracakları borsanın farklı alanlardan kullanıcılarla buluşacağına emin olduğunu söyleyen Grede, Nasdaq teknolojisine aşina kullanıcılara ve kripto para alanında yer almak isteyen yeni kullanıcılara ulaşacaklarını dile getirdi.

Kaynak: Coin Türk