Binance Yeni Blockchain Ağını Tanıttı

Binance Yeni Blockchain Ağını Tanıttı

Binance Chain, merkezi olmayan uygulama geliştirmeye izin vermek için Ethereum Virtual Machine kullanacak blockchain başlatıyor.

Binance Chain geliştiricileri, Binance Coin (BNB) ekosisteminde karmaşık akıllı sözleşme işlevselliğini ekleyecek yeni bir blockchain için spesifikasyonu önerdi. Teknik özellikler, 17 Nisan’da yayımlanan teknik makale (white paper) ile sunuldu.

Yeni Binance Smart Chain bağımsız olacak, ancak orijinal Binance Chain ile entegre çalışacak. Ekip, merkezi olmayan borsa ile aralarındaki performansı korumak amacıyla yeni bir zincir oluşturmanın gerekli olduğunu söylüyor.

Teknik makalede, “Akıllı Sözleşmenin yürütülmesi borsa işlevini yavaşlatabilir ve ticarette önceden tahmin edilmeyen faktörler eklenebilir” ifadesi yer alıyor. Bunu önlemek için ekip, bağımsız bir Ethereum uyumlu akıllı sözleşme başlatıyor.

Ayrı çalışsalar da, yeni akıllı sözleşme platformunda yerel token olarak çalışacak BNB için bir çapraz zincir köprüsü oluşturulacak.

Smart Chain böylece Binance ekosistemindeki projelerin Ethereum’un Virtual Machine’i ile bütünleşik DApp’ler oluşturmasına izin verecek. Ekip, bunun ekosistemindeki projeler arasında sıkça talep edilen bir özellik olduğunu söyledi.

Kaynak: CoinTelegraph