En İyi Blockchain Eğitimi Veren Üniversiteler

En İyi Blockchain Eğitimi Veren Üniversiteler

Coinbase’in yüksek öğretim raporu, en iyi blockchain eğitimi veren üniversiteleri sıraladı. Cornell Ünivesitesi ve MIT bu konuda başı çekiyor.

Kripto para borsası Coinbase’in raporuna göre Cornell Üniversitesi, Massachusetts Institute of Technology ve New York Üniversitesi blockchain ve kripto alanında en netelikli eğitimi veren eğitim kurumları.

Rapora göre dünyanın en iyi 50 üniversitesinin yüzde 56’sı en az bir kripto para birimi ya da blockchain dersi veriyor. Geçtiğimiz yıl bu oran yüzde 42 seviyesindeydi. Geçen yıl bu dersi aldığını bildiren öğrenci sayısı ise ikiye katlandı.

Coinbase içerik direktörü Nina Willdorf konuyla ilgili olarak: “Üniversitelerde kripto çalışmalarına yönelik artan ilgi paranın geleceğini etkileyecek bir gelişme. Bu bulgular hakkında en heyecan verici olanı bilgisayar bilimi ve programlamanın ötesinde, hukuk, ekonomi, finans ve sosyal bilimlere de ilgi gösterilmesi.” ifadelerini kullandı.

Coinbase’in raporu ayrıca, öğrenciler arasında, sosyal projeler için de blockchain ve kripto para birimlerinin nasıl kullanılacağını öğrenmeye olan ilginin arttığına dikkat çekiyor. 2018 ve 2019 yılları arasında bu oran% 13’ten% 20’ye yükselmiş durumda.

Coinbase’in detaylı raporuna buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Blockchain Türkiye

*Haber ve analizlerden daha hızlı haberdar olmak için telegram grubumuza katılabilirsiniz. Telegram grubumuza katılmak için tıklayın.