LINE Blokzincire Önemi Arttırıyor

LINE Increases Importance to Blockchain

Although it started to stand out with its different services, LINE, which we know as a messaging application, announced a blockchain platform where they can run decentralized applications (dapps).

Coindesk’in haberine göre LINE’ın geliştirme platformu şirketlerin blokzinciri teknolojisini kolayca tanımalarına izin vermeyi amaçlıyor.

LVC Corporation, the operator of the company's crypto and blockchain businesses, and LINE TECH PLUS introduced the PTE platform, LINE Blockchain Developers, and BITMAX Wallet last week. The company's wallet services will be available only in Japan.

Bir süredir blokzinciri teknolojisine yönelik ilgisini bilinen LINE, 2018 yılında Bitcoin ve Ether dahil olmak üzere birkaç büyük kripto varlığı ile ticaret yapılabilmesi için kendi token’i LINK’i (LN) piyasaya sürmüştü. Bunun yanı sıra şirket kripto borsası Bitbox aracılığıyla ticaret hizmetleri de sunmaya başlamıştı. Bitbox Eylül 2019’da kripto işletme lisansı almak için onaylandı.

2018’de LINE token ekonomisini inşa etmek için LINE Blokzinciri Laboratuvarı’nı kuran şirket 84 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Şirket token ekonomilerinin gelişimini hızlandırmak ve tescilli blokzinciri platformu üzerine inşa edilen birçok dapp’in benimsenmesini hızlandırmak amacıyla mevcut kullanıcı tabanından yararlanmayı hedefliyor.

LINE blokzinciri teknolojisi geliştirmeye ve kendi token’larını çıkarmaya çalışan ilk mesajlaşma uygulaması değil, ancak şirket kaydettiği ilerlemeyle dikkat çekiyor. Daha önce Kanada merkezli mesajlaşma uygulaması Kik ve Rusya kökenli Telegram da benzer çalışmalar yürütmüştü. Hatta Facebook’un stablecoin (sabit akçe) projesi Calibra’yı da buna benzer örnekler arasında gösterebiliriz. Tüm bu uygulamalar, mevcut kullanıcı tabanından yararlanarak blokzinciri teknolojisinin daha hızlı bir şekilde benimsenmesini hedefliyor.

Source: Blockchain Turkiye