EscrowDapp ile Anlaşmalar Daha Güvenli

EscrowDapp ile Anlaşmalar Daha Güvenli

EscrowDapp, kripto para ile yapılan anlaşmalarda güvenliği sağlar. Alıcı ve satıcı arasında tarafsız bir üçüncü taraf görevi gören açık kaynak kodlu emanet hizmeti; her iki tarafı da diğerinin olası dolandırıcılık eylemlerinden korumak için oluşturuldu.

Emanet Ne Demek?

Escrow teknik olarak, aralarına bir arabulucu dahil ederek birbirleriyle hizmet anlaşması yapan iki taraf arasında bir güven bağı anlamına gelir. Geleneksel olarak emanet işlemleri, hizmet anlaşmasına dahil olan tarafların hiçbirinin temerrüde düşmemesini sağlamaktan sorumlu olan bir üçüncü tarafın katılımıyla gerçekleştirilir.

EscrowDapp Uygulaması Nedir?

EscrowDapp, blokzinciri üzerinden çalışan ve açık kaynak kodlu akıllı sözleşme ile güvence altına alınan merkezi olmayan bir uygulamadır. EscrowDapp, her iki tarafı da diğerinin olası dolandırıcılık eylemlerinden korumak için alıcı ve satıcı arasında tarafsız bir üçüncü taraf olarak hareket eder.

Güvenilir ve Sağlam

Açık kaynak kod, zincir üzerinde işlemler, onaylanmış akıllı kontratlar; fonlar güvenli şekilde saklanır.

Çoklu Zincir

EVM uyumlu blokzincirleri sayesinde; TomoChain, Ethereum, BSC ve Avalanche C-Chain üzerinde çalışıyor.

Güvenmeyin, Doğrulayın

Merkezi olmayan bir emanet, insan etkileşimi ihtiyacını ortadan kaldırır veya en azından minimuma indirecek bağımsız bir mekanizma yaratır. Merkezi olmayan emanetin geleceğin temel parçası olmasının ana nedeni budur.

Kontrol Sizde

Merkeziyetsizlik ve akıllı sözleşmenin avantajı; hiçbir yönetim birimi fonlarınızı kontrol edemez, hiç kimse paranızı çekmenizi engelleyemez.

Nasıl Çalışır?

Bırakın, algoritmalar konuşsun.

Hizmet talep eden (alıcı) EscrowDapp’e anlaşılan miktarda para yatırır ve hizmetin belirli bir zamanda yapılmasını talep eder. Servis sağlayan (satıcı), anlaşma ve hizmetin tamamlanması gereken süre hakkında bilgi verilir. Bu nedenle, servis elemanı (satıcı), müzakere edilen ücret karşılığında, kabul edilebilir bir kalitede, müzakere edilen süre içinde hizmeti tamamlamakla yükümlüdür. Tüm hizmet süresi boyunca, paranın güvenliğini sağlamak EscrowDapp’in sorumluluğundadır. Servis, servis elemanı (satıcı) tarafından tamamen yapıldığında, servis elemanı (satıcı), EscrowDapp’in anlaşmanın durumunu bilmesini sağlar. Ardından, sözleşme süresi sona ermeden önce servis elemanının (satıcı) yaptığı hizmeti onaylamak/kabul etmemek hizmeti talep edenin (alıcının) sorumluluğundadır. Yapılan hizmet, hizmet talep eden (alıcı) tarafından onaylanırsa, EscrowDapp emanet ücreti ücreti olarak paranın %1’ini tahsil ederek kalan parayı servis sağlayana (satıcıya) ödeyecektir. Yapılan hizmet, hizmet talebinde bulunan (alıcı) tarafından onaylanmazsa, taraflardan biri tarafından bir karar alınmadıkça EscrowDapp parayı tutacaktır: [servis sağlayan (satıcı) hizmet kalitesini artırır VEYA her iki taraf da işi feshetmeye karar verirler]. Ayrıca, devam eden bir anlaşmanın süresi bitmediği halde, servis sağlayanın (satıcının) anlaşmaya devam etmek istemediği bir durum olabilir; bu durumda hizmet sağlayan (satıcı) işlemin iptalini ister. Bu talep, hizmet talep edenin (alıcı) iptal onayını bekler, olumlu cevabı üzerine emanet sözleşmesi iptal edilir ve emanete yatırılan para hizmet talep edene (alıcı) iade edilir ve paranın %1’i emanet ücreti olarak kesilir. Servis sağlayan (satıcı) verilen süre içerisinde hizmeti tamamlayamazsa, yatırılan para hizmet talep edene (alıcıya) emanet ücreti (%1) kesilerek geri gönderilir.

*Nasıl çalıştığına dair detaylı şemayı buradan inceleyebilirsiniz.


Bağlantılar

Website | App | Pazar Alanı | Telegram | Twitter | Medium


*Haber ve analizlerden daha hızlı haberdar olmak için telegram grubumuza katılabilirsiniz. Telegram grubumuza katılmak için tıklayın.