İsme Özel Bitcoin Cüzdanı Oluşturma

İsme Özel Bitcoin Cüzdanı Oluşturma

Adınıza özel bitcoin cüzdanı oluşturmak oldukça basittir. Ayrıca bu bitcoin cüzdanının private key’i sizin elinizde olur. Dolayısıyla, dilediğiniz platforma da import etme imkanınız vardır.

Cüzdanı oluşturmak için elbette internete bağlı olmanız gerekiyor. Ayrıca unutmayın ki, ne kadar uzun isimde bir cüzdan oluşturmaya çalışırsanız, cüzdan o kadar zor bulunur. 7 harflik bir cüzdanın bulunması 1 haftayı bile bulabilir. Tabi bu süreçte programın da 1 hafta açık kalması gerekir. Ve ne kadar kısa bir isim ararsanız, o kadar çabuk bulunur. Siz istediğiniz ismi girdiğinizde ve aratmaya başladığınızda, tahmini bulunma süresi sürekli olarak gösterilecektir.

CÜZDANI OLUŞTURMA ADIMLARI

Adım 1: Vantiygen denilen programı indiriyoruz ve zipi bir yere açıyoruz. (Uygulama açık kaynak kodludur, çekinmenize gerek yok.)

Link: https://github.com/downloads/samr7/vanitygen/vanitygen-0.22-win.zip
Alternatif Link: https://gniar.keybase.pub/Learning/CryptoCurrencies/vanitygen-0.22-win/vanitygen-0.22-win.zip?dl=1

Adım 2: Vantiygen’i çalıştırın.

Başlat + Çalıştır veya (Windows+R tuşları) yaparak cmd yazıp enter. Daha sonra Vantiygen.exe’yi (64bit kullanıyorsanız vantiygen64.exe) cmd’ye (siyah ekrana) sürüklüyoruz ve enter’a basıyoruz. Tekrar vantiygen.exe’yi cmd’ye sürüklüyoruz (bu sefer entera direkt basmıyoruz) ve bir boşluk bırakıp -v -i 1İSTEDİĞİNİZİSİM yazıyoruz ve enter yapıyoruz.

Örnek: -v -i 1AHMET

Adres bulunduğunda, private keyi ile birlikte cmd’de yazacaktır.