NEO Amerika'ya Açılıyor

NEO Amerika'ya Açılıyor

Çinli Blockchain platformu NEO, ABD’nin Seattle şehrinde yeni şube açacağını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre yeni ofis eski Microsoft yöneticisi John deVadoss tarafından yönetilecek.

NEO Global Development (NGD) Seattle ofisi bu ayın içerisinde açılacak ve işe alımlar da aynı tarihlerde başlayacak. Firmanın Çin tabanlı olmasına rağmen ABD içerisinde yeni ofisler açmasının arkasındaki temel neden ise, dünyanın dört bir yanına genişlemek. Basın açıklamasında belirtilenlere göre NGD Microsoft ve diğer şirketlerle çeşitli ortaklıklar kurdu ve bunları geliştirmeye hala devam etmekte.

NEO kurucusu Erik Zhang’a göre, Seattle’in özellikle teknoloji ile ilgili yetenekler konusundaki ünü, yeni ofisin burada olmasının arkasındaki en önemli sebeplerden birisi konumunda. Kurucu konu hakkında yaptığı açıklamada Seattle’in devasa oranda geliştirici kaynaklarına sahip olduğunu ve yenilik için güçlü bir atmosfer barındırdığına değindi. Kurucu bunun yanı sıra NEO’nun her zaman teknoloji gelişimine büyük önem verdiğine ve Seattle şubesinin bunu karşılamak için uygun bir lokasyonda bulunduğuna da dikkat çekti.

Eski Microsoft yöneticisi daVadoos ise, dünyaca ünlü dev firmanın yanı sıra daha önce de mesajlaşma hizmeti text11’in kurucu ortaklığını gerçekleştirmişti. Yönetici Microsoft bünyesinde özel olarak .NET geliştirilmesi ile ilgilendi.

Çin’in Ethereum’u olarak lanse edilen NEO, temel olarak aynı Ethereum gibi akıllı kontratlara dayanmakta ve akıllı kontratların kullanımı ile kripto para birimlerinin yönetimini otomatikleştirmekte ve dijital olmayan varlıkları dijitalleştirmekte.

2014 yılında kurulan NEO platformu, 2016 yılında kendi ana ağına geçiş yaptı ve şuan için NEO 3.0 isimli yeni bir güncelleme üzerine çalışamalar yapmakta. Yetkililere göre yeni platform işlem hızlarının daha hızlı yapılabilmesini, daha dengeli bir platforma ve akıllı kontratlar için daha kapsamlı bir arayüze sahip olacak ve destek verecek.

Kaynak: koinbulteni.com