Nexo: Kripto Paranıza Faiz ve Kredi Hizmeti

Nexo: Kripto Paranıza Faiz ve Kredi Hizmeti

Nexo, 45+ fiat para biriminde anında kredi almanızı sağlayan ve boş duran varlıklarınızdan günlük faiz kazandıran tek cüzdandır. Aslında Nexo, bir cüzdandan fazlasıdır.

Nexo, güvenilirlik konusunda akıllarda soru işareti bırakmayan nadir firmalardan biri olarak öne çıkmaktadır. 10 yıldan fazla deneyime sahip ekibi ile Nexo, 170,000+ kullanıcıya sahiptir ve 200’den fazla ülkede kripto para alanında hizmet vermektedir.

ANINDA KRİPTO DESTEKLİ KREDİ

Kripto para sahipleri, varlıklarını teminat olarak kullanarak Nexo’dan nakit para elde edebiliyorlar.

Kredi almak için yapmanız gerekenler şöyle:

 1. Güvenli Nexo Hesabınıza Kripto Para Yatırın
  Kripto varlıklar ünlü SEC onaylı BitGo tarafından güvence altındadır.
 2. Ön Onaysız Krediniz Anında Kullanılabilir Olsun
  Tam otomatikleştirilmiş işleyişimiz ile anında esnek bir kredinizi alın.
 3. Kartla Anında Para Harcayın veya Banka Hesabınıza Çekin
  İstediğiniz zaman kredi limitinden harcayın. Kullanımlarınız için yıllık %5.9 faiz ödeyin.
 4. Minimum Geri Ödeme Yok, Gizli Ücretler Yok
  Faiz, mevcut limitinizden borçlandırılır. İstediğiniz zaman geri ödeme yapın.
Detaylı Anlatım:
 • Nexo hesabınızı oluşturun.
 • Hesabınızı doğrulayın. Doğrulama otomatiktir ve genellikle birkaç dakikadan az sürer. Bu önlem, en yüksek KYC / AML standartlarına uyumu sağlar ve hesabınızı yetkisiz erişime karşı korur. Doğrulamalar, dünyanın önde gelen KYC kuruluşu olan Onfido tarafından yönetilir.

  Temel Doğrulama: 10,000$’a kadar krediler için yeterlidir. Bilgilerinizi girerek ve incelemeye göndererek hesabınızı doğrulamanız istenecektir. Herhangi bir belge yüklemeniz gerekmeyecektir.

  Gelişmiş Doğrulama: % 30 temettü, Nexo ödeme kartı ve 2.000.000$’a kadar olan banka havaleleri için gereklidir. İşlemi tamamlamak için pasaport, ehliyet veya kimlik kartınızın kopyası gereklidir.
 • Nexo cüzdanınıza kripto para yükleyin. Bitcoin (BTC), Ether (ETH), XRP, NEXO Tokens veya Binance Coin (BNB) yatırabilirsiniz. Kripto varlıklarınız, Goldman Sachs destekli, SEC onaylı BitGo ve SEC onaylı PrimeTrust’ta çok amaçlı cüzdanlarda ve soğuk depolarda tutulur.
 • “Yükle/Depozito” üzerine tıklayın ve istediğiniz miktarı girin. Nexo cüzdanınıza istediğiniz zaman daha fazla yükleme yaparak kredi limitinizi artırabilirsiniz. Şuanda minimum kredi tutarı 500$ ve maksimum limit 2.000.000$.
 • Kredi limiti, belirli varlıkların mevcut ve tarihsel değişkenliği ve piyasa likiditesine bağlı olarak Nexo Oracle algoritmaları tarafından dinamik olarak belirlenir. Kredi-değer (LTV) oranı, yatırdığınız varlıkların türüne bağlı olarak %20 ile %50 arasındadır. Örneğin: 10.000$ değerinde BTC yatırırsanız, yaklaşık 5.000$ tutarında, yani %50’lik bir LTV tutarında anlık kredi çekebilirsiniz. Birden fazla para birimi (varlık karışımı) kullanırsanız, LTV oranı orantılı olarak belirlenir. Çekebileceğiniz kredi miktarlarını panelden görebileceksiniz.
 • BTC’nin Nexo cüzdanınızda görünmesi için ağda 6 onay alması gereklidir. ETH ve ERC20 depozitoları ise 50 ağ onayından sonra görünecektir. İşlemler sayfasındaki durumu takip edebilirsiniz.
 • Para yatırma işlemi blok zincirinde onaylandıktan sonra, kredinizi çekebilirsiniz. Kredi kontrolü yok, doldurulması gereken kredi başvurusu yok, onay beklemek yok, sıkıcı prosedürler yok!

Not: Teminat olarak Nexo Token kullanmayı tercih ederseniz, %50 oranında faiz indirimi alırsınız. Nexo cüzdanınızda sakladığınız NEXO tokenleriniz için de hala temettü alacaksınız.

Kredinizi Banka Hesabınıza Çekme

“Kredi Çekme” seçeneğine tıkladığınızda mevcut kredi limitinizi gösteren bir ekran açılır. Banka hesap bilgilerinizle birlikte istediğiniz para çekme yöntemini ve para birimini seçmeniz istenir. Son olarak, iki aşamalı kimlik doğrulama güvenlik kodunu girmeniz ve şartları kabul etmeniz gerekir.

*Nexo müşterilerine, anında USD ve EUR kredilerine ek olarak, kripto parayla takas edebilecekleri ve/veya kolayca fiat’a dönüştürebilecekleri bir stabilcoin (USDT, USDC) kullanarak borç alma imkanı sağlayacak. Gelecek haftalarda, daha fazla yerel para birimi de yayınlanacak.

Ödeme Süreci

Çektiğiniz ödemeler 1 iş günü içinde yerel banka havalesi yoluyla almanız gerekir (ABD doları dışındaki bir banka hesabına ABD Doları olarak ödenmesi halinde 2 ila 5 iş günü içerisinde). Çok yakında tüm Nexo müşterilerine, ücretsiz Nexo kredi kartlarının rahatlığıyla anında paralarını harcamayı amaçlıyoruz.

Kredi Koşulları

Faiz: Yıllık faiz oranı %5.9 ile başlar (Nexo Token ile faiz geri ödemesi yapılırken) ve %11.9 ile sınırlandırılmış (ortalama kredi kartı oranlarından çok daha düşük). Faiz, yalnızca ödünç kullandığınız birim ve güne göre tahsil edilir. Faiz, mevcut kredi limitinizden otomatik olarak borçlandırıldığı için minimum kredi geri ödemesi gerekmez.

Vade: 1 yıla kadar (geri ödeme yapılmaksızın istek üzerine yenilenebilir). Borcunuzun tamamını veya bir kısmını istediğiniz zaman erken ödeyebilir ve faiz ödemesinden tasarruf edebilirsiniz.

Kredi Örneği

Diyelim ki 20.000$ değerinde bir araba almak istiyorsunuz ve Bitcoin’inizi satmak yerine, Nexo’dan kripto destekli anında kredi almak istiyorsunuz.

Kredi Limiti: 20.000$ (anında, kredi kontrolü olmadan kullanılabilir)
Gerekli Depozito: 40.000$ (Değerinde BTC) [Bu Para Hala Sizin]
Faiz: Yılda %5.9 (NEXO kullanarak ödeme yapılırken; aksi takdirde %11.9)
Günlük Faiz: ~ 4.44$ (mevcut kredi limitinizden günlük olarak borçlandırılır). Ek ücret yok, gizli ücret yok, taksit yok.

Kredi Geri Ödeme

Borcunuzun tamamını veya bir kısmını, Nexo cüzdanınıza yatırılan varlıklar dahil olmak üzere banka havalesiyle veya kripto kullanarak istediğiniz zaman geri ödeyebilirsiniz.

NEXO’DAN KRİPTO PARANIZA FAİZ ALIN

Nexo, boşta duran kripto paranızı sizin için çalıştırıyor. Nexo, kripto paranıza günlük faiz ödemesi veriyor ve varlıklarınızı istediğiniz zaman çekebilme imkanı sunuyor.

Şimdilik USDT, DAI, PAX, USDC ve TUSD sabit kripto paraları için faiz veren Nexo, yakında Bitcoin, Ethereum ve Ripple seçeneklerini de sunacak. Nexo, sisteme düzenli olarak daha fazla varlık ekliyor.

Nexo’dan faiz almak çok basit:

 1. Güvenli Kişisel veya Ticari Nexo Hesabınızı Açın
 2. Nexo Hesabınıza Yükleme Yapın
 3. Yüksek Verimli Risksiz Pasif Gelir Kazanmaya Başlayın
 • Yıllık% 6,5’e varan faiz oranı ile yüksek verim tasarrufu ve pasif gelir.
 • 1. günden itibaren günlük faiz artışı.
 • Ücret yok. Asgari katkı şartı yok.
 • İstediğiniz zaman varlık ekleme ve çekme.
 • BitGo ve Llyod’s of London tarafından sağlanan sigorta (100M USD tutarında).
 • Tüm fonlar, Nexo’nun artan aşırı teminatlı kripto kredi portföyü tarafından varlık destekli.
 • Herhangi bir sabit kripto para cinsinden 1’e 1 dönüştürme garantisi.

Nexo, herhangi bir sabit coini ABD Doları’na 1’e 1 dönüşümü garanti ederek, blockchain alanında daha önce görülmemiş bir durum ortaya koyuyor. Varlıklar için 100.000.000$’a kadar verilen garantiyle beraber platform adeta güven saçıyor.

NEXO KART

Yakında sunulacak Nexo kart ile elde ettiğiniz faiz gelirlerini veya çektiğiniz kredileri, direkt kartınız ile harcayabileceksiniz.

Kredi limitiniz, Nexo cüzdanınızda tuttuğunuz kripto varlıkların piyasa değeri üzerinden belirlenecek. Elbette Nexo’dan çekebileceğiniz kredi sayesinde ek fon yaratabileceksiniz.

ÖZELLİKLER

 • Ücretsiz Nexo Kartı ve Esnek Kredi Limiti
 • Birden Fazla Geri Ödeme Seçeneği
 • Ek Sanal Nexo Kartı
 • Yerel Para Biriminde Ödemeler
 • Aylık/Yıllık Ücret Yok
 • Gizli Ücretler Yok
 • Minimum Aylık Ödeme Yok

Dijital Varlık Teminatlı

 • Kripto Paralar
 • Nexo Token
 • Diğer Tokenler
 • Yardımcı Tokenler
 • VR/Oyun Tokenleri

Güvenlik

 • Son Teknoloji
 • Kart ve Cüzdan Şifreleme
 • 7/24 Dolandırıcılık İzleme
 • 7/24 Canlı Destek

Teknoloji

 • Mobil Cüzdan Uygulaması
 • Dünya Çapında Para Gönderme/Alma
 • Harcama Analizi
 • Bütçe Araçları
 • Uzaktan Etkinleştirme/Devre Dışı Bırakma

Nexo Kazandığı Fonları Ne Yapıyor?

Likidite programından gelen fonlar, yalnızca Nexo’nun anlık kripto kredilerine olan büyük talebi finanse etmek için harcanmaktadır. Bu iştah Nexo’yu ilk günden kârlı bir şirket haline getirdi ve NEXO temettüleri, 7 aylık faaliyet için Nexo token sahiplerine 912.071$ ödeme yapılmasını sağladı (net kârın %30’u).

İnceleme Özeti

Nexo’nun, 10 yıldan uzun süredir Avrupa çapında milyonlarca kişiye hizmet veren ve Avrupa Bankacılık ve Finansal Hizmetler Mevzuatı doğrultusunda düzenli olarak denetlenen lider bir FinTech grubuyla (Credissimo) çalışması, Nexo’yu ön plana atan ilk şey. Çünkü güven, bu tür hizmetlerden faydalanmak isteyen kişilerin aradığı ilk şeydir.

Nexo, üzerinde $300.000.000 üzerinde işlem gerçeklemiş olması güzel ancak, kullanıcı sayısı henüz 170.000+ olarak veriliyor. Fakat bu kadar kullanıcı +1 milyar $ üzerinde de kredi talebinde bulunmuş. Yani az kişinin çok para talebinde bulunduğunu söyleyebiliriz.

Türkiye pazarına da ilgi gösteren Nexo’nun web sitesi Türkçe desteği veriyor ve fazla kalabalık olmasa da Türkiye telegram grubu da mevcut.

Nexo; kripto paralar için güvenli cüzdan, faiz ve krediyi bir arada sunarak akıllıca bir işe imza atıyor. Kendi tokenini de cazip kılarak platformunda kullandırmayı amaçlıyor. Nexo, yolu açık ve güven veren bir proje.

Web Sitesi: https://nexo.io/tr
Türkiye Telegram: https://t.me/Nexo_tr
Telegram: https://t.me/nexofinance
Twitter: https://twitter.com/NexoFinance
Reddit: https://www.reddit.com/r/nexo/
Medium: https://medium.com/nexo
Facebook: https://www.facebook.com/nexofinance/