Paribu Net ve Paribu Ventures Projeleri Açıklandı

Paribu Net ve Paribu Ventures Projeleri Açıklandı

5. yılını kutlamak adına bir basın toplantısı düzenleyen Paribu, gerçekleşen toplantıda iki önemli projeyi de tanıttı.

Gerçekleşen basın toplantısından açıklamalarda bulunan Paribu CEO’su Yasin Oral, ilerleyen dönemlerde Paribu Net ve Paribu Ventures projelerini kullanıma sunacaklarını duyurdu. Paribu tarafından sunulacak olan ParibuNet, temelinde bir blockchain ağı olarak hizmet verecek.

Önümüzdeki hafta itibarıyla halka açık testnet ile faaliyete geçecek olan Paribu Net üzerinde akıllı kontratlar, merkeziyetsiz borsalar, merkeziyetsiz finans platformları, NFT marketleri ve daha pek çok dağıtık uygulama geliştirilebilecek. 14 Şubat tarihinde ise mainnet’in açılması ile ağın kendi native token’ı Paribu Coin’in ön satışı da başlayacak.

Tanıtılan projelerden bir diğeri olan Paribu Ventures ise odağına blockchain teknolojisini alan bir yatırım fonu olarak hizmet edecek. Paribu tarafından paylaşılan bilgilere göre Paribu Ventures, 30 milyon dolar büyüklüğünde bir yatırım fonu olacak. Paribu Ventures’ın önümüzdeki 2 yıl içinde toplamda 30 girişime yatırım yapması hedefleniyor.

Kaynak: Webrazzi


*Haber ve analizlerden daha hızlı haberdar olmak için telegram grubumuza katılabilirsiniz. Telegram grubumuza katılmak için tıklayın.