PayPal Limitleri Arttırdı

PayPal Limitleri Arttırdı

PayPal, kripto para işlemlerinde daha fazla esneklik ve daha fazla işlev sloganıyla limitlerini artırdı. Ödeme sağlayıcısı PayPal, kullanıcıların haftalık 100 bin dolara kadar kripto para satın almalarına izin veriyor.

Perşembe günü yapılan duyuruda PayPal, Amerika Birleşik Devletleri merkezli belirli müşteriler için kripto para satın alma limiti haftada 20 bin dolardan 100 bin dolara çıkardığını söyledi. Şirket, bu hamleyle kullanıcılara “kripto para satın almada daha fazla seçenek ve esneklik” vermeyi amaçladığını söyledi.

PayPal, Ekim 2020’de kripto para alanına geçeceğini ve daha sonra Amerika Birleşik Devletleri merkezli müşterilerin alım satım ve ödemeler için kripto para kullanmalarına izin vereceğini duyurdu. Şirket başlangıçta kullanıcıların her hafta 10 bin dolar kripto para satın almakla sınırlı olacağını duyursa da, özellik 20 bin dolar sınırıyla başlatılmıştı.

Platform, geçen yıldan bu yana kripto para kullanıcıları için özelliklerini genişletiyor ve önde gelen borsalar üzerinden alımlara izin vermek için Coinbase ile ortaklık kurdu. PayPal’a ait ödeme şirketi Venmo, nisan ayında kripto para işlemlerini başlattı. Venmo duyurusundan önce CEO Dan Schulman, PayPal’daki kripto işlemlerinin aylık ortalama hacminin birkaç ay içinde 200 milyon dolara ulaşmasını beklediğini söyledi.

Kaynak: Cointelegraph


*Haber ve analizlerden daha hızlı haberdar olmak için telegram grubumuza katılabilirsiniz. Telegram grubumuza katılmak için tıklayın.