SEC Kripto Paralar İçin Açık Oturum Düzenleyecek

SEC Kripto Paralar İçin Açık Oturum Düzenleyecek

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) mayıs ayı sonunda dağıtık defter teknolojisi (DLT) ve dijital varlıklar hakkında halka açık oturum gerçekleştireceğini basın açıklamasıyla duyurdu.

Finhub Toplantısı

SEC’in yenilik ve finansal teknoloji kolu (Finhub) etkinliği organize ediyor. Etkinliğin 31 Mayıs’ta gerçeklemesi bekleniyor. Basın açıklamasına göre etkinlikte sektör uzmanları konuşmacı olarak yer alacak. Etkinlik sayesinde dağıtık defter teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında daha iyi iletişim ve bilgi paylaşımı sağlanmaya çalışılacak.

Oturumda ICO’lar, kripto para platformları, Blockchain yenilikleri ve bu yeniliklerin yatırımcıları ve piyasaları nasıl etkilediğine dair konular ele alınacak. Finhub bu oturumun 2. olduğunu belirtti, ilki Kasım 2016’da gerçekleştirilmişti. Etkinlik halka açık olarak Washington’da düzenlenecek.

Bitcoin ETF

Oturuma SEC yetkilileri ve çalışanları katılırsa yüksek ihtimalle Bitcoin ETF’leri ve genel olarak kripto para düzenlemeleriyle alakalı başlıklara da değinilecektir. Bildiğiniz gibi SEC uzun zamandır Bitcoin ETF’lerini onaylamadı ve sürekli erteleme kararı aldı. Genellikle kripto para piyasasının manipülasyona açık olduğunu ve düzenlenmemiş olduğunu öne süren SEC yetkilileri kurumsal yatırımcıların kripto para alanında boy göstermesinden sonra daha fazla baskı hissedebilir.

Finhub 2018’de kuruldu ve SEC’in finansal teknoloji ile ilgili alanlarla iletişimini geliştirmesi amaçlandı. Bu hafta SEC yerel buluşmalar gerçekleştireceğini ve kripto para topluluğuyla daha fazla iletişim sağlamayı hedeflediğini duyurdu. İlk buluşma San Francisco bölgesinde SEC’in bölge ofisinde 26 Mart’ta düzenlenecek.

Kaynak: coin-turk.com