XRP Güncellemesi İçin Son Tarih Duyuruldu

XRP Güncellemesi İçin Son Tarih Duyuruldu

XRP geliştirici firması Ripple, XRP Ledger kullanıcılarının XRP Ledger 1.2.0 sürümüne 27 Şubat tarihine kadar geçmeleri gerektiğini duyurdu.

XRP Ledger merkezsiz kriptografik defter olarak tanımlanabilir. Bu defterler XRP’lerin saklanmasında ve eşten eşe değişimlerin sağlanmasında sunucu rolünü alıyor. Ripple’ın yeni güncellemesiyle birlikte sunucular otomatik olarak işlem sansürleme girişimlerini tespit edebilecek ve kendiliğinden bu işlemlerin zorluğunu artıracak.

Diğer yandan XRP Ledger 1.2.0 sürümü ağda bazı değişikliklere yol açacak. Değişikliğe uğrayacak özelliklerden bir tanesi Multisign. Multisign özelliği kullanıcılara birkaç farklı özel anahtar oluşturma olanağı sağlıyor. Böylece bir adresi birden çok kişi kontrol edebiliyor. Değişikliğin ardından Multisign listesine kayıt olabilmek adına gereken rezervin düşürüleceği belirtildi.

Ripple’ın yaptığı açıklamaya göre kullanıcılar 27 Şubat’a kadar yeni sürüm güncellemesini tamamlamak zorundalar. 1.2.0 güncellemesini kullanmayan kullanıcılar hizmetlere devam edemeyecek. İşlemlerin ilerletilmesi, konsensüse katılma ve oylama gibi değişiklikler güncellemeye katılmayan sunucular için mümkün olmayacak.

Kaynak: coin-turk.com